Dnia 09.08.2009r. w parku rozrywki w Polance Wielkiej odbył się piknik rodzinny. Zorganizowany został w ramach projektu „Czas aktywności szansą na zmiany. Projekt realizowany na terenie Gmin Kęty, Oświęcim, Osiek i Polanka Wielka” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównymi Organizatorami Pikniku byli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w  Polance Wielkiej, którym pomagali członkowie stowarzyszenia kulturalnego „NA LUZIE”, członkowie stowarzyszenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Polance Wielkiej, oraz członkowie Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomani i Przemocy w Rodzinie.
Piknik zorganizowany został w celu integracji rodzin i zorganizowania aktywnego spędzenia czasu wolnego.
Organizatorzy dla uczestników przygotowali szereg atrakcji.
Przez cały czas trwania pikniku, wszystkie dzieci mogły nieodpłatnie skorzystać z dmuchanego zamku, zjeżdżalni i suchego basenu.

Przygotowane zostały również różne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, m.in. konkurs plastyczny, podczas którego rodziny malowały wspólny plakat na temat:  „Aktywne spędzanie czasu wolnego”. W Konkursie wzięły udział 3 rodziny, wszystkie prace były równie piękne, nie udało się więc wyłonić zwycięscy. Ogłoszono remis i rozdano dzieciom nagrody.

Kolejnym konkursem był konkurs kulinarny, 3 rodziny otrzymały do dyspozycji rozmaite produkty spożywcze, a ich zadaniem było wyczarować z nich rozmaite potrawy. Pomysły były bardzo różne, a wszystkie przygotowane potrawy wyglądały bardzo apetycznie. W tej konkurencji głównym jury była publiczność, która po zakończonym konkursie miała okazję skosztować dań przygotowanych przez uczestników. I tym razem nie udało się wyłonić zwycięscy, wszystkie rodziny uzyskały I miejsce i otrzymały nagrody.

Po konkursie kulinarnym, przyszedł czas na kolejny konkurs rodzinny. Rodziny biorące w nim udział miały przed sobą nie lada wyzwanie, organizatorzy przygotowali dla nich 5 konkurencji, a wśród nich ubijanie piany, rozpoznawanie narzędzi przez dotyk, zbijanie kręgli, wspólne układnie puzzli oraz kalambury.

Kolejnym konkursem był konkurs ekologiczny, 3 rodziny miały za zadanie wykonanie zabawki z przygotowanych dla nich śmieci. I tym razem uczestnikom nie zabrakło pomysłów, prace były bardzo ciekawe, a rodziny wykorzystały niemal wszystkie przygotowane materiały.

Ostatnim konkursem był konkurs sportowy, uczestnicy brali udział w czterech konkurencjach: skoki w workach, bieg z jajkiem, skoki na piłkach i przeciąganie liny. Przy tej konkurencji niezwykle pomocna okazała się publiczność, która gorąco dopingowała uczestników.

Rodziny nie biorące udziału w konkursach mogły skorzystać z innych przygotowanych dla nich atrakcji, a były to:
 – Degustacje potraw przygotowanych w urządzeniu thermomix, rodziny miały okazje skosztować  domowej roboty, naturalnych lodów, soków, a dzieci własnoręcznie przygotowywały pyszne bułeczki, którymi potem mogły częstować swoich bliskich.

 – Malowanie twarzy i rąk, motywami roślinnymi i zwierzęcymi, które cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem, w szczególności dzieci, ale nie tylko.

Do dyspozycji uczestników pikniku były również wóz strażacki i radiowóz policyjny, gdzie wszyscy chętni mogli obejrzeć oba wozy od środka, jak również większość oprzyrządowania policyjnego i strażackiego. Chętnych nie brakowało.

W trakcie pikniku rodziny mogły także obejrzeć występy pięciu zespołów.
Piknik otwarł występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mała Polancza” prowadzonego przez panią Stanisławę Filas, młodzi artyści z Polanki Wielkiej zachwycili swoimi umiejętnościami publiczność.

Następnie dla wszystkich zabranych wystąpiła Orkiestra Dęta z Polanki Wielkiej, prowadzona przez Pana Jana Jarosza. Występ Orkiestry wzbudził podziw wśród wszystkich uczestników pikniku.

Kolejnym zespołem, który swoim występem zachwycił publiczność był występ Zespołu „Laskowiacy”. Zespół przyjechał do Polanki Wielkiej z Laskowej, prowadzony przez Panią Lindę Balonek, zaprezentował publiczności cztery tańce.

Po wspaniałym występie Zespołu „Laskowiacy” publiczności zaprezentował się kolejny zespół, była to MFK- Młodzieżowa Formacja Kulturalna z Zatora.

Na zakończenie pikniku, specjalnie dla przybyłych rodzin zatańczył zespół folklorystyczny  Pays de Hanau, który przyjechał z Francji na zaprosznie lokalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Polancza”. Francuzi porwali do tańca również publiczność . 

W przerwach między występami zespołów, dzieci bawiły się wspólnie przy muzyce, a w zabawie towarzyszyli im klaun, kaczor i miś, a także wolontariusze. Wszystkie dzieci za udział w zabawie nagradzane były ślicznymi, żółtymi balonikami.

 

Piknik zakończyła swoim występem Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Ewa Ortman, dziękującwszystkim organizatorom za pomoc w przygotowaniu pikniku, a wszystkim przybyłym rodzinom za aktywny w nim udział i zapraszając wszystkich za rok.

 Zobacz galerię zdjęć >>>