Kościół Św. Mikołaja w Polance Wielkiej świadkiem wydarzeń o Św. Józefie Bilczewskim

W piątkowe popołudnie 12 kwietnia 2024 r. Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel otworzył w naszym drewnianym kościółku św. Mikołaja w Polance Wielkiej wystawę pt. „Święci nie przemijają… Postscriptum Roku Jubileuszowego Św. Józefa Bilczewskiego w Diecezji Bielsko-Żywieckiej”. W wydarzeniu z ramienia gminnych władz samorządowych uczestniczył Wójt Gminy Polanka Wielka Grzegorz Gałgan oraz Radni Gminy Polanka Wielka na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Danielem czytaj dalej

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii W Krakowie

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii  zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 20 do 26 kwietnia  2024 r. zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotu  oraz jej ręczne wyłożenie.

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii W Krakowie

Prace remontowe na sieci wodociągowej

W związku z planowanymi pracami na sieci wodociągowej dnia 11 kwietnia 2024 r. (czwartek) w godzinach 7:00-13:00 wystąpią przerwy w dostawie wody dla mieszkańców ulic: Słonecznej 6-66 (numery parzyste), Słonecznej 1-41 (numery nieparzyste), Polnej 1-21, Południowej, Stromej 4 i 5, Krótkiej, Nowej, Długiej 3-3F, Długiej 21-77 (numery nieparzyste).
Za utrudnienia przepraszamy.

Zaproszenie na spotkanie wyborcze

Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy Polanka Wielka zapraszają w dniu 27 marca 2024 roku (środa) o godz. 17.00 na spotkanie z kandydatami do samorządu, które odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Polance Wielkiej.

Wójt

/-/ Grzegorz Gałgan

Pokaz Stołów Wielkanocnych

„Pokaz Stołów Wielkanocnych” w Gminnym Centrum Kultury w Polance Wielkiej jest już folklorystyczną tradycją, na którą rokrocznie czeka się z niecierpliwością. Dlatego wydarzenia tej rangi nie mogło zabraknąć również w 2024 r.. Pokaz został zorganizowany w minioną sobotę 16.03 przez Gminę Polanka Wielka i Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu przy jednoczesnym wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, czytaj dalej