Nowy start w Małopolsce z EURESem

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt skierowany do osób, które spędziły zagranicą co najmniej 6 miesięcy, powróciły do Małopolski w przeciągu ostatniego roku (12 miesięcy) i do tej pory nie mają pracy.
Projekt ma tytuł „Nowy start w Małopolsce z EURESem” a nasi Uczestnicy będą mieli m.in. możliwość skorzystania z 95% dofinansowania na szkolenia.

Może spotkali się już Państwo w ostatnich latach z podobną nazwą (Nowy start w Małopolsce) lub z tytułem czytaj dalej

Wójt Gminy Polanka Wielka informuje

Wójt Gminy Polanka Wielka informuje, że na terenie gminy Polanka Wielka tj.: na ul. Długiej (odcinek od skrzyżowania z ul. Miodową w kierunku granicy z Osiekiem), ul. Miodowej, ul. Leszczynowej, ul. Różanej, ul. Wąskiej, ul. Orzechowej, ul. Leśnej przeprowadzone będą czynności geodezyjne w ramach zadania pn.: „Wykonanie projektu budowlanego kanalizacji sanitarnej w Polance Wielkiej – Polanka Górna, etap III.”

Zakres prac firmy geodezyjnej tj. STUDIO MAP MARCIN SPISAK czytaj dalej

Spotkanie informacyjne „LSR w 2024 roku”

Stowarzyszenie Dolina Karpia zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 26.06.2024 r. o godzinie 15:00 w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze (Zator, Plac Jana Matejki 1). Wejście do budynku na poziomie terenu. Budynek posiada parking z miejscami postojowymi dla osób z niepełnosprawnością.

Na spotkaniu zostaną przedstawione informacje dotyczące możliwości dofinansowania projektów w ramach LSR na lata 2023 – 2027 oraz naborów czytaj dalej

Podsumowanie miejsko-gminnych manewrów służb ratowniczych

W dniu 11 czerwca 2024 roku na terenie miejscowości Polanka Wielka w godzinach 11:00 – 14:00 odbyły się miejsko-gminne manewry służb ratowniczych.

Scenariusz przewidywał w pierwszej fazie ćwiczeń wypadek drogowy, gdzie pojazd jadący z kierunku ul. Kasztanowej wjeżdża w grupę młodzieży przebywającą w rejonie pump tracku. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostaje pięć osób. Kolejno kierowca odjeżdża z miejsca zdarzenia i udaje się w kierunku ośrodka zdrowia w Polance czytaj dalej

Budżet Obywatelski. Masz dwa głosy! Mieszkańcy Małopolski zdecydują na co przeznaczyć 16 mln zł.

Drodzy Mieszkańcy przypominamy, że do 14 czerwca można głosować w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego.

Oddajcie swój głos na projekt MZA 31

Kolejny raz możemy wspierać inicjatywy lokalne. W tegorocznym Budżecie Obywatelskim województwa małopolskiego z subregionu Małopolski Zachodniej możemy oddać głos na projekt lokalny pod nazwą  - MZA 31