Kursy PKS Pszczyna – zawieszone.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKS Pszczyna, Wójt Gminy Polanka Wielka informuje, że kursy na trasie Oświęcim – Głębowice i Głębowice – Oświęcim zostały zawieszona na czas zamknięcia szkół średnich.

Powszechny Spis Rolny 2020 r.

W związku z Komunikatem  Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r., rachmistrz spisowy może realizować spis rolny metodą wywiadu telefonicznego lub wywiadu bezpośredniego.

Nie czekając na rachmistrza, Ty możesz sam zadzwonić pod numer: 571 502 184.

Remont kościoła pw. św. Mikołaja w Polance Wielkiej

24 września z inicjatywy gminy Radni spotkali się z przedstawicielami Rad Parafialnych, księżmi oraz ks. doktorem Szymonem Traczem.

Spotkanie dotyczyło remontu kościoła pw. św. Mikołaja w Polance Wielkiej. Radni wysłuchali informacji na temat postępu prac oraz kosztów z nimi związanych (więcej o tym w najnowszym numerze POLANINA). Na spotkaniu ustalono, że Rady Parafialne spotkają się raz jeszcze i wybiorą spośród siebie przedstawicieli, którzy będą pracować nad rozliczeniem projektu.

Aktualna informacja w sprawie funkcjonowania Urzędu Gminy

Od poniedziałku 12 października, aż do odwołania Urząd Gminy oraz GOPS będą przyjmowały wyłącznie mieszkańców, którzy wcześniej umówią się telefonicznie.

Sposoby komunikacji z urzędem:

  • przez ePUAP,
  • wysyłając pisma/wnioski na e-mail: gmina@polanka-wielka.pl
  • telefonicznie: 33/8488-008,
  • pocztą tradycyjną: ul. Długa 61, 32-607 Polanka Wielka.

Po przybyciu do urzędu prosimy o skorzystanie z domofonu zlokalizowanego na parterze urzędu.

Podsumowanie partnerskich działań dla Doliny Karpia za pośrednictwem Stowarzyszenia Dolina Karpia – Kampania informacyjna „5 lat LSR”

Minęło 5 lat współpracy Stowarzyszenia Dolina Karpia, pełniącego rolę Rybackiej Lokalnej Grupy Działania, z gminami, instytucjami kultury, podmiotami i osobami zaangażowanymi w rozwój regionu w okresie programowania 2014-2020. Wspólnie pozyskaliśmy środki dla mieszkańców Doliny Karpia i całego obszaru w wysokości około 18 mln złotych a poprzez realizację ponad 120 przedsięwzięć wykonaliśmy większość założeń zapisanych w Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 dla obszaru Doliny Karpia (LSR) w ramach środków PROW i PO RiM 2014-2020.

Uwaga! Dzwoni rachmistrz!

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, rachmistrz terenowy nie przeprowadzi wywiadu bezpośredniego w gospodarstwie rolnym. Metodą udziału w spisie, na chwilę obecną, jest wywiad telefoniczny przeprowadzony przez naszego rachmistrza z Gminy Polanka Wielka dzwoniącego z numeru: 226666662 lub 571502184.

INFORMACJA ĆWICZENIE RENEGADE

„ĆWICZENIE RENEGADE – informujemy, że w dniach 6-9 października 2020 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczący zagrożenia z powietrza”.

Grozi nam umieszczenie w czerwonej strefie. Apel do mieszkańców o rozsądek

5 października w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się on-line posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim także udział włodarze gmin naszego powiatu. Dyskutowano o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie oświęcimskim. A ta nie skłania do optymizmu. Grozi nam umieszczenie w czerwonej strefie, o ile nadal wielu z nas będzie lekceważyć obowiązek zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach, konieczność zachowania bezpiecznego dystansu i dezynfekcji rąk.