W dniu 23.01.2010r. jak co roku najstarsi mieszkańcy naszej Gminy spotkali się na tradycyjnym opłatku. Spotkanie poprzedziła msza św. w Kościele Parafialnym p.w. Narodzenia NMP o godz.10:30. Salę w Domu Strażaka zapełniło około 186 nestorów Polanki Wielkiej. Obok najstarszych polanczan w spotkaniu wziął udział m.in. księża z obu naszych parafii – Dziekan Tadeusz Porzycki, Ksiądz Proboszcz Piotr Pokojnikow, Wójt Gminy Mariusz Figura, Starosta Oświęcimski Józef Kała, Przewodnicząca Rady Gminy Anna Osowska, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marek Zimnal. Jednym z elementów spotkania była część artystyczna, w tym roku wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Mała Polancza” z programem Jasełek.

    Jak co roku Bal Nestorów był ukłonem w stronę seniorów, ludzi starszych, którym zawdzięczamy doświadczenie życiowe, mądrość, dobre, czułe serce dla młodszych pokoleń. Za długoletnie pożycie małżeńskie uhonorowane zostały 23 pary, które obchodziły swój jubileusz w 2009 roku.

    Organizatorami osiemnastego opłatka dla seniorów tradycyjnie byli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i członkowie Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy w Polance Wielkiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania