W dniu 8 lipca br. rolnicy z Gminy Polanka Wielka z inicjatywy Komisji Budżetu, Rolnictwa i Rozwoju wsi oraz Wójta Gminy Polanka Wielka zorganizowali zbiórkę wszelkich płodów rolnych dla poszkodowanych rolników gminy Wietrzychowice z województwa małopolskiego. Punktem bezpośredniego załadunku był teren Kółka Rolniczego w Polance Wielkiej, gdzie od godz. 6:00 rano w kolejce oczekiwały traktory i samochody  z przyczepkami na przeładunek zboża, sianokiszonki, słomy, siana oraz pasz.  Ze względu na dużą ilość zgromadzonych płodów rolnych pierwszy transport załadowany aż po dach na samochód Scania z naczepą wyjechał już o godz. 9:00 w dniu 8 lipca (czwartek) oraz kolejny 9 lipca (piątek). Nad prawidłowym przeprowadzeniem akcji załadunku czuwał radny Pan Roman Wilk.
Gmina Wietrzychowice została bardzo poszkodowana podczas wiosennej powodzi, przerwany zostały wał rzeki Wisły i zalane zostały wsie.
Trzeba to zobaczyć, aby zrozumieć tę ludzką tragedię i ogrom zniszczeń mówi Wójt Gminy – Mariusz Figura. Na miejscu byli również radni Tadeusz Romanek oraz Tadeusz Dziuba, którzy przerażeni byli zniszczeniami w tej gminie.
Wójt Gminy Polanka Wielka oraz Komisja Budżetu, Rolnictwa i Rozwoju wsi dziękują rolnikom z gminy Polanka Wielka za niezwykłe zaangażowanie w zbiórce płodów rolnych.
 

Zobacz zdjęcia z akcji pomocy: