Akademia Rodzica w Oświęcimiu zaprasza wszystkich nauczycieli,  psychologów i pedagogów  na bezpłatne warsztaty psychologiczne „Piękny umysł dziecka”, które odbędą się w Oświęcimskim Centrum Kultury w Oświęcimiu.

 

  
Honorowy patronat
  

 

Prezydent Miasta Oświęcim

 

Wójt Gminy Oświęcim

Burmistrz Brzeszcz

 Wójt Gminy Polanka Wielka

 

Zarząd Szkół i Przedszkoli

Miejskich w Oświęcimiu
 

 
Zespół Ekonomiczno-Administracyjny

Szkół i Przedszkoli Gminnych z/s w Brzezince

Gminny Zarząd Edukacji

w Brzeszczach

 

Patronat

 

 

Patronat medialny

 

    

    

Partnerzy i sponsorzy

 

    

 

 

 

Akademia Nauki zaprasza Państwa na bezpłatne warsztaty psychologiczne dla nauczycieli, psychologów i pedagogów. Będzie to swoista podróż do krainy możliwości każdego dziecka, a Państwo będziecie mieli okazję nauczyć się, jak być przewodnikiem dzieci i młodzieży po tej krainie.

Każde dziecko ma wiele potencjałów. Dziecko, które otrzymuje umiejętne wsparcie od otoczenia, ma szansę pełniej korzystać z możliwości, które posiada. Dlatego serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej ciekawej, psychologicznej przygodzie. Warsztaty prowadzone są z dużą dawką humoru, poruszają i inspirują do odnajdywania nowych rozwiązań, drobnej zmiany, która czasem może przynieść zaskakujące rezultaty.

Cykl składa się z dwóch warsztatów. Każdy warsztat stanowi odrębną całość, ale warto wziąć udział we wszystkich, wtedy korzyści są największe. Warsztaty są całkowicie bezpłatne. Poniżej przedstawiamy terminy i tematy spotkań.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa

TERMIN WARSZTATÓW
17-ty maja 2011 roku

16.00 – 17.35 „Piękny umysł dziecka” – Niezwykły intelekt dziecka oraz Magia pamięci – czyli jak być Super Trenerem pamięci dzieci i młodzieży.
17.45 – 19.20 „Bez korzeni nie ma skrzydeł” – jak być przewodnikiem do skarbów, które ma każde dziecko.

Warsztaty poprowadzi Marek Hoffman, psycholog, metodyk z siedziby głównej Akademii Nauki w Poznaniu, zafascynowany cudownym umysłem dzieci i docieraniem do ich zasobów; autor i współautor kursów nauki czytania, szybkiego czytania i rozwoju intelektu dla dzieci, młodzieży i dorosłych: „Mały Odkrywca”, „Mądre Dziecko”, „Uczeń z Charakterem”, „Gimnazjalista z Klasą” oraz „Kwantowy Umysł”.

Aby zapisać się na warsztaty wystarczy dostarczyć do nas poprawnie wypełniony zbiorczy formularz zgłoszeniowy do dnia 12 maja 2011 roku:

1.Wysłać emailem na adres: biuro@akademianauki.eu
2.Wysłać faksem na numer: 33/8443733
3.Wysłać pocztą na adres: Akademia Nauki ul. Dąbrowskiego3, 32-600 Oświęcim
4.Dostarczyć osobiście na adres: Akademia Nauki ul. Dąbrowskiego3, 32-600 Oświęcim

Ilość miejsc jest ograniczona i o zapisie będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!
Zespół Akademii Nauki

Oto zagadnienia, które będą poruszane na każdych warsztatach…

Piękny umysł dziecka.
W trakcie tych warsztatów będziemy odkrywać, jak działa mózg dziecka. Dowiesz się że każdy mózg jest inteligentny. Poruszymy zagadnienia związane ze świadomością i nieświadomością dziecka i jak poziomy te wpływają, na jakość uczenia się w domu i szkole. Poznamy naturalne sposoby aktywizacji zdolności i potencjału dziecka. Omówimy także, jak nasze umysły działają w relacjach nie tylko z dziećmi, ale również z naszymi życiowymi partnerami.

Magia pamięci – czyli jak być Super Trenerem pamięci dzieci i młodzieży.
Gdybyś kiedyś ciut bardziej ufał/a swojej pamięci, czy mogłoby to spowodować, że łatwiej byłoby Ci uczyć się w szkole? Czasami samo przekonanie, że „mam słabą pamięć”, potrafi skutecznie ją zablokować. Dlatego podczas tych warsztatów zagłębimy się w fascynujący obszar naszej pamięci oraz pamięci dziecka. Będziesz mieć okazję odkryć, że masz świetną pamięć i poznasz techniki pamięciowe, które pozwolą Ci, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zapamiętywać kilkakrotnie więcej informacji, niż ma to miejsce obecnie. Poznasz sposoby, jak zamienić mechaniczną nauką w inspirujące warsztaty wyobraźni i spowodować, że Twoi uczniowie w krótkim czasie nauczą się dowolnej wiedzy wymaganej na sprawdzianie.

Bez korzeni nie ma skrzydeł – jak być przewodnikiem do skarbów, które ma każde dziecko.
Każde dziecko ma potencjały i możliwości. Podczas tych warsztatów nauczymy się docierać do nich i je odkrywać. Poznamy różnicę między tzw. pozytywnym myśleniem a rzeczywistym docieraniem do zasobów. To nasze wewnętrzne zasoby sprawiają, że mamy w życiu pasję, inspirację… Im bardziej jesteśmy zanurzeni w swoim „wewnętrznym skarbcu”, tym lepiej jesteśmy odbierani przez otoczenie. Dziecko tylko wtedy, kiedy odkrywa swoje zasoby, może w pełni rozwijać skrzydła… Psychologowie twierdzą, że docieranie do zasobów wewnętrznych dziecka jest jednym na dzień dzisiejszy sposobem przeciwdziałania uzależnieniom.