Akademia Rodzica w Oświęcimiu zaprasza wszystkich rodziców na bezpłatne warsztaty psychologiczne „Piękny umysł dziecka”, które odbędą się w Oświęcimskim Centrum Kultury w Oświęcimiu.

 

  
Honorowy patronat
  

 

Prezydent Miasta Oświęcim

 

Wójt Gminy Oświęcim

Burmistrz Brzeszcz

 Wójt Gminy Polanka Wielka

 

Zarząd Szkół i Przedszkoli

Miejskich w Oświęcimiu
 

 
Zespół Ekonomiczno-Administracyjny

Szkół i Przedszkoli Gminnych z/s w Brzezince

Gminny Zarząd Edukacji

w Brzeszczach

 

Patronat

 

 

Patronat medialny

 

    

    

Partnerzy i sponsorzy

 

    

 

 

 

Akademia Nauki zaprasza Państwa na bezpłatne warsztaty psychologiczne dla rodziców. Będzie to swoista podróż do krainy możliwości każdego dziecka, a Państwo będziecie mieli okazję nauczyć się, jak być przewodnikiem swoich dzieci po tej krainie.

Każde dziecko ma wiele potencjałów. Dziecko, które otrzymuje umiejętne wsparcie od otoczenia, ma szansę pełniej korzystać z możliwości, które posiada. Dlatego serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej ciekawej, psychologicznej przygodzie. Warsztaty prowadzone są z dużą dawką humoru, poruszają i inspirują do odnajdywania nowych rozwiązań, drobnej zmiany, która czasem może przynieść zaskakujące rezultaty.

Cykl składa się z dwóch warsztatów. Każdy warsztat stanowi odrębną całość, ale warto wziąć udział we wszystkich, wtedy korzyści są największe. Warsztaty są całkowicie bezpłatne. Poniżej przedstawiamy terminy i tematy spotkań.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

TERMIN WARSZTATÓW
18-ty maja 2011 roku

16.00 – 17.35 „Piękny umysł dziecka” – Niezwykły intelekt dziecka
17.45 – 19.20 „Wewnętrzny świat emocji” – czyli jak być Superterapeutą swojego dziecka oraz „Bez korzeni nie ma skrzydeł” – jak być przewodnikiem do skarbów, które ma każde dziecko.

Warsztaty poprowadzi Marek Hoffman, psycholog, metodyk z siedziby głównej Akademii Nauki w Poznaniu, zafascynowany cudownym umysłem dzieci i docieraniem do ich zasobów; autor i współautor kursów nauki czytania, szybkiego czytania i rozwoju intelektu dla dzieci, młodzieży i dorosłych: „Mały Odkrywca”, „Mądre Dziecko”, „Uczeń z Charakterem”, „Gimnazjalista z Klasą” oraz „Kwantowy Umysł”.

Aby zapisać się na warsztaty wystarczy dostarczyć do nas poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy  do dnia 12 maja 2011 roku:

1.Wysłać emailem na adres: biuro@akademianauki.eu
2.Wysłać faksem na numer: 33/8443733
3.Wysłać pocztą na adres: Akademia Nauki ul. Dąbrowskiego3, 32-600 Oświęcim
4.Dostarczyć osobiście na adres: Akademia Nauki ul. Dąbrowskiego3, 32-600 Oświęcim

Ilość miejsc jest ograniczona i o zapisie będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!
Zespół Akademii Nauki

Oto zagadnienia, które będą poruszane na każdych warsztatach…

Piękny umysł dziecka.
W trakcie tych warsztatów będziemy odkrywać, jak działa mózg dziecka. Dowiesz się że każdy mózg jest inteligentny. Poruszymy zagadnienia związane ze świadomością i nieświadomością dziecka i jak poziomy te wpływają, na jakość uczenia się w domu i szkole. Poznamy naturalne sposoby aktywizacji zdolności i potencjału dziecka. Omówimy także, jak nasze umysły działają w relacjach nie tylko z dziećmi, ale również z naszymi życiowymi partnerami. Rodzice którzy brali udział w tych warsztatach często z uśmiechem stwierdzali, że mogą teraz prowadzić doradztwo matrymonialne…

Wewnętrzny świat emocji – czyli jak być Superterapeutą swojego dziecka.
Świat naszych emocji kieruje się swoistymi prawami. Poznanie tych praw pozwala lepiej poruszać się po naszym wewnętrznym świecie uczuć. W trakcie tych warsztatów lepiej zrozumiemy naturę emocji, ich wpływ na jakość naszego życia. Poznamy proste techniki łagodzenia stresu, napięć a nawet agresji u dziecka. Będzie to inspirująca przygoda, w często nieznanym nam świecie własnych uczuć. Rodzice, którzy brali udział w tych warsztatach stwierdzili, że były to jedne z ważniejszych warsztatów w ich życiu, które pozwoliły im z innej perspektywy spojrzeć na siebie i na dziecko.

Bez korzeni nie ma skrzydeł – jak być przewodnikiem do skarbów, które ma każde dziecko.
Każde dziecko ma potencjały i możliwości. Podczas tych warsztatów nauczymy się docierać do nich i je odkrywać. Poznamy różnicę między tzw. pozytywnym myśleniem a rzeczywistym docieraniem do zasobów. To nasze wewnętrzne zasoby sprawiają, że mamy w życiu pasję, inspirację… Im bardziej jesteśmy zanurzeni w swoim „wewnętrznym skarbcu”, tym lepiej jesteśmy odbierani przez otoczenie. Dziecko tylko wtedy, kiedy odkrywa swoje zasoby, może w pełni rozwijać skrzydła… Psychologowie twierdzą, że docieranie do zasobów wewnętrznych dziecka jest jednym na dzień dzisiejszy sposobem przeciwdziałania uzależnieniom. Rodzice, którzy brali udział w tych warsztatach często stwierdzali, że nauczyli się patrzeć na dziecko przez pryzmat jego wewnętrznej siły.

Być może jeszcze się wahasz, czy te warsztaty są dla Ciebie i czy warto wziąć w nich udział… Niech w podjęciu decyzji na TAK, pomogą Ci wypowiedzi rodziców i nauczycieli, którzy już w nich uczestniczyli w Poznaniu.

„Nie wiedziałam, że psychologia może być aż tak ciekawa.”   
„Jestem bardzo zadowolona z warsztatów. Podobał mi się sposób prowadzenia, zrozumiale i z humorem.”
„Warsztaty spowodowały, że czuję większą pewność siebie. Nikt nie uczył nas, jak być dobrymi rodzicami dla swoich dzieci.”
„Inaczej patrzę na siebie i na swoje dziecko.”

 Formularz zgłoszeniowy