Szanowni Mieszkańcy Polanki Wielkiej !!

W sobotę 16 lipca po raz piętnasty przyjadą do Państwa kolarze z całej południowej Polski na wyścig o Puchar Wójta Gminy. Ten wyścig wszedł już na stałe do kalendarza kolarskiego i kolarze chętnie co roku tu przyjeżdżają. Jest tu bardzo wymagająca trasa, ciężka z dużą ilością podjazdów, a to pomaga im w przygotowaniu do wyścigu o Mistrzostwo Polski. Kolarze chwalą Państwa gościnność i cieszy to, że dopingujecie ich na trasie siedząc na ławeczkach przy domach. Ten doping dodaje im sił i zmusza do dobrej jazdy. Mam nadzieje, że tak będzie również w tym roku.

Wyścig ruszy o 10.00 spod Urzędu Gminy w Polance Wielkiej i pojedzie przez Osiek ul. Przecznica, w Osieku ul. Główną, do Głębowic ul. Plebańską i dalej w stronę Polanki Wielkiej, przy czym kilkaset metrów przed centrum Polanki skręcamy w ul. Słoneczną do Piotrowic, w Piotrowicach ul. Andrychowską do Przeciszowa ul. Szkolną, z ul. Szkolnej skręcamy w ul. Topolową a z niej w lewo w ul. Długą. Tą droga dojeżdżamy do Polanki do ul. Wspólnej, dalej drogą nr 949 do Polanki Wielkiej i obok kościoła już do mety. Łącznie kolarze przejadą trasę 13-krotnie, aż do godziny 15, dlatego prosimy o wyrozumiałość w utrudnionym ruchu drogowym. Najlepiej by było, żeby w tych godzinach nie korzystać z samochodów, będziemy za to bardzo wdzięczni. Jako sędzia kolarski przejechałem wiele wyścigów, łącznie z Wyścigiem Pokoju w 2000 roku i widziałem wiele wypadków z udziałem kolarzy. Dlatego jeszcze raz serdecznie proszę o wyrzeczenie się jazdy autem w tych godzinach lub zachowanie szczególnej ostrożności jeśli już musicie Państwo gdzieś jechać.

Na koniec chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobą zaangażowanym w organizacje wyścigu, a przede wszystkim strażakom z OSP i panu Mariuszowi Figurze i jego podwładnym z Urzędu Gminy.

Do zobaczenia na trasie wyścigu. Zapraszam około godziny 15 pod Urząd Gminy na ceremonie dekoracji.

  Dyrektor Wyścigu
  Sędzia Narodowy
  Wiesław Dziudziel