Konkurs wieńców dożynkowych, koncert orkiestry dętej oraz występ zespołu, który w ostatnim czasie debiutuje w ogólnopolskich stacjach radiowych – to niektóre z atrakcji, jakie czekają na wszystkich mieszkańców, którzy 18. września wezmą udział w Dożynkach Powiatowych. Gospodarzem imprezy będzie Malec w gminie Kęty.

Mszą świętą dziękczynną o godzinie 13. w Kościele Parafialnym w Malcu rozpoczną się zaplanowane na niedzielę Dożynki Powiatowe. O godz. 14. zaplanowano przemarsz korowodu do parku w Malcu. W dalszej części imprezy o godzinie 14:45 rozpocznie się tradycyjny ceremoniał dożynkowy, a jury wybierze najładniejszy wieniec.

– Jestem bardzo zadowolony, że tegoroczne Dożynki Powiatowe odbędą się w Malcu. Będziemy mieli okazję zaprezentować siłę wspólnego działania i zaangażowania organizacji maleckich – mówi Andrzej Ostafin, sołtys Malca.

W części artystycznej dla mieszkańców zagra orkiestra dęta OSP z Witkowic. Nie zabraknie także występów Kół Gospodyń Wiejskich z Malca, Bielan, Łęk i Bulowic. O muzyczną oprawę święta plonów zadba również Zespół Tańca i Pieśni Kęty, natomiast dla najmłodszych uczestników imprezy wystąpi zespół dziecięcy z kęckiego Domu Kultury.

Prawdziwym gwoździem programu będzie zapewne gwiazda tegorocznych Dożynek Powiatowych – zespół Zgredybillies, którego występ zaplanowany jest na godzinę 18. Kapela po wydaniu płyty, trafiła na antenę „Trójki”, a potem Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Do późnych godzin wieczornych mieszkańcy powiatu będą się bawić w rytm muzyki zespołu weselnego „Nie ma sprawy”, który pojawi się na scenie o godzinie 20.

W trakcie imprezy powiatowi „kucharze” będą rywalizować ze sobą w konkursie kulinarnym „Smaki Regionu”. O „Puchar Starosty Oświęcimskiego oraz Burmistrza Gminy Kęty” będą rywalizować w trzech kategoriach: zupy, danie główne oraz desery.

Serdecznie Zapraszamy!

Fot. Podobnie jak w zeszłym roku, również podczas tegorocznych Dożynek Powiatowych koła gospodyń wiejskich wezmą udział w konkursie na najładniejszy wieniec.

(NL)