Jak co roku w dniu 24.01.2015r. najstarsi mieszkańcy naszej Gminy spotkali się na tradycyjnym opłatku. Spotkanie poprzedziła msza św. w Kościele Parafialnym p.w. Narodzenia NMP o godz.1030. Salę w Domu Strażaka zapełniło około 190 Nestorów Polanki Wielkiej

Obok najstarszych Polanczan w spotkaniu udział wzięli również zaproszeni goście m.in. księża z obu naszych parafii: Ksiądz Proboszcz – Piotr Pokojnikow, Wikary – Piotr Pietrasina oraz Diakon – Paweł Ściskała, Wójt Gminy – Grzegorz Gałgan, Zastępca Wójta Gminy – Urszula Potoczny, Przewodniczący Rady Gminy – Daniel Gałgan, Wiceprzewodniczący Rady Gminy – Roman Dobrowolski, Dyrektor PZOZ – Anna Biela.

Zgodnie z coroczną tradycją Nestorzy podzielili się opłatkiem, a organizatorzy zadbali o pyszne dania oraz domowego wypieku słodkości. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił Zespół Muzyczny „REWERS”, a w części artystycznej wystąpiły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Polance Wielkiej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Polance Wielkiej oraz Senioritki.
Jak co roku Bal Nestorów był ukłonem w stronę seniorów, ludzi starszych, którym zawdzięczamy doświadczenie życiowe, mądrość, dobre, czułe serce dla młodszych pokoleń. Od kilku lat na spotkaniu Opłatkowym wręczane są również medale za długoletnie pożycie małżeńskie . W tym roku uhonorowanych zostało 10 par, które obchodziły swoje jubileusze w 2014roku. Złote gody obchodzili: Maria i Stanisław Drabczyk, Janina i Józef Figura, Zofia i Franciszek Jarosz, Anna i Jacek Jędrzejowscy, Teresa i Edward Noga, Wanda i Józef Bożek, Teresa i Józef Moździarscy oraz diamentowe gody: Maria i Władysław Huczek, Bogusława i Jan Kasperczyk, Stanisława i Jan Dobrowolscy.

Organizatorami dwudziestego opłatka dla seniorów tradycyjnie byli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz członkowie Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy w Polance Wielkiej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania osobom, które poświeciły swój wolny czas i przyczyniły się do organizacji tegorocznego spotkania opłatkowego – serdecznie dziękujemy: Bronisławie Zajas, Anecie Jarzyna, Renacie Jaszczyk, Jackowi Ortman, Stanisławie Filas, Urszuli Jarosz, Wioletcie Jaszczyk, Marii Zemła, Małgorzacie Zajas, Małgorzacie Jureckiej, członkom zespołu muzycznego „REWERS” oraz fotografowi Jackowi Krawczykowi.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania na stronie internetowej GOPS.

Galeria zdjęć