W niedzielne popołudnie 22 marca mieszkańcy Polanki Wielkiej mieli okazję nacieszyć nie tylko oko i ucho, ale również podniebienie. Było świątecznie, wiosennie i przepysznie…


 

Okazję do tego dała prezentacja regionalnych potraw kulinarnych „Stoły Wielkanocne 2015″ przygotowana przez Panie ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich – Twórczych Kobiet z Polanki Wielkiej, Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrowic oraz Stowarzyszenia Integracyjnego Wspólna Sprawa z Osieka.

Podziękowania, które otrzymały Panie z Kół Gospodyń były w pełni zasłużone. Stoły zachęcały do degustacji  a ks. Proboszcz, który siedział w pierwszym rzędzie żartował, że nie mógł się już doczekać końca oficjalnej części, aby spróbować tych delicji.

Ogromne podziękowania należą się dziewczętom oraz paniom ze scholi i panu organiście. Niezwykle cenne jest to, że angażują się oni w życie kulturalne naszej miejscowości.

Przed degustacją – zgromadzonych na sali – w dobry nastrój wprowadziła Kapela Góralska z Gilowic.

Gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Polanka Wielka – Grzegorz Gałgan. Współorganizatora imprezy – Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu – reprezentował Pan Zbigniew Starzec – Starosta oświęcimski wraz          z Panem Radosławem Włoszkiem – Przewodniczącym Rady Powiatu. Polanka Wielka gościła również władze sąsiednich gmin – Pana Jerzego Mieszczaka – Wójta Gminy Osiek, Pana Jerzego Czernego – Przewodniczącego Rady Gminy Osiek; Gminę Przeciszów reprezentowała przedstawicielka tamtejszego ośrodka kultury.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za liczne przybycie. Ważnym jest, aby imprezy organizowane w naszej gminie integrowały i były okazją do spotkania wśród znajomych i przyjaciół.