Spotkanie Opłatkowe Nestorów 23-01-2016

Bal Nestorów 2016

 

W dniu 23.01.2016r. najstarsi mieszkańcy naszej Gminy spotkali się na tradycyjnym opłatku. Spotkanie poprzedziła msza św. w Kościele Parafialnym
p.w. Narodzenia NMP o godz.1030. Salę w Domu Strażaka zapełniło około 180 Nestorów Polanki Wielkiej. Obok najstarszych Polanczan w spotkaniu udział wzięli również zaproszeni goście m.in. księża z obu naszych parafii, przedstawiciele służby zdrowia oraz władze samorządowe naszej gminy.

Zgodnie z coroczną tradycją Nestorzy odśpiewali wspólnie kolędy, podzielili się opłatkiem, a organizatorzy zadbali o pyszne dania oraz domowego wypieku słodkości. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił Zespół Muzyczny „REWERS”, a w części artystycznej wystąpił Zespół „Kotlina” z Osieka oraz kolędy zaśpiewała Gabriela Stachura.

Jak co roku Bal Nestorów był ukłonem w stronę seniorów, ludzi starszych, którym zawdzięczamy doświadczenie życiowe, mądrość, dobre, czułe serce dla młodszych pokoleń. Bal stał się uroczystością na którą nasi Nestorzy czekają, by spotkać znajomych, przyjaciół z dawnych lat, by porozmawiać z osobami, z którymi spotykają się tylko raz w roku właśnie na „Opłatku”. Od kilku lat na spotkaniu Opłatkowym wręczane są również medale za długoletnie pożycie małżeńskie . W tym roku uhonorowanych zostało 14 par, które obchodziły swoje jubileusze w 2015 roku. Złote gody (50 lat pożycia) obchodzili: Alicja i Kazimierz Świerguła, Barbara i Franciszek Sporysz, Anna i Jan Zygmunt, Anna i Józef Hamerscy, Rozalia i Mieczysław Bargiel, Maria i Sylwester Drabczyk, Stanisława i Jan Zemła, Maria i Jan Kuska, Stanisława i Stanisław Stańczyk, Kazimiera i Franciszek Smoleń, Leokadia i Władysław Płoszczyca, Zofia i Kazimierz Kapłon, diamentowe gody (60 lat pożycia): Zofia i Jan Dobosz  oraz kamienne gody (70 lat związku małżeńskiego): Waleria i Bronisław Patyk.

Organizatorami opłatka dla seniorów tradycyjnie byli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Ewa Ortman, Bożena Czarnik, Agata Krawczyk, Jadwiga Kwarciak Agnieszka Krzyścin oraz  członkowie Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy w Polance Wielkiej – Iwona Knapik, Urszula Stachura, Jacek Hamerski, Grzegorz Gałgan, Henryk Kasperczyk.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania osobom, które poświeciły swój wolny czas i przyczyniły się do organizacji tegorocznego spotkania opłatkowego – serdecznie dziękujemy: Bronisławie Zajas, Anecie Jarzyna, Renacie Jaszczyk, Wioletcie Jaszczyk, Jackowi Ortman, Urszuli Jarosz, Stanisławie Filas, Marii Zemła, Małgorzacie Zajas, Annie Hamerskiej,  członkom zespołu muzycznego „REWERS” oraz fotografowi Wiolecie Dutce.

                                                                 Kierownik GOPS – Ewa Ortman

                                         

 
Zapraszamy do obejrzenia 
galerii zdjęć ze spotkania na stronie internetowej GOPS.