W środę, 16 marca w Szkole Podstawowej w godzinach popołudniowych odbył się „Babski wieczór”. Uczestnikami były mamy wraz z córkami, dziewczęta z rodzeństwem – siostrami lub braćmi, a nawet znajomymi. Spotkanie odbyło się w obecności pani dietetyk  – Justyny Szafrańskiej, która w pierwszej części przedstawiła prezentację dotyczącą zasad właściwego odżywiania się.

Nasza specjalistka  opowiedziała, co  i jak mamy jeść, czego unikać, a przede wszystkim jakie posiłki powinniśmy przygotowywać naszym dzieciom, które różnią się często od diety osób dorosłych, zwróciła również uwagę na poważny problem, jakim jest otyłość u dzieci. Oczywiście to, jaką stosujemy dietę, ma swoje odbicie w budowie naszej sylwetki, stanie włosów, paznokci, cerze. Pani Justyna zachęcała do aktywności fizycznej, odpowiadała także na nasze pytania i pomagała rozwiązywać wątpliwości.
W drugiej części tego wieczoru każdy mógł z dostępnych produktów spożywczych „wyczarować”zdrową kanapkę lub sałatkę. W sam raz był to lekki dietetyczny posiłek, który zapewniliśmy sobie tego wieczoru. Wszystko zgodnie z zasadami spożywania posiłków. Ostatni posiłek lekkostrawny i najpóźniej około godz. 18.00-19.00.
Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera, wszyscy mieli okazję wymienić się własnymi doświadczeniami kulinarnymi i innymi, które dotyczą naszego zdrowia.
Na zakończenie wręczyliśmy podziękowania naszej dietetyczce. Cieszy nas fakt, że zajęcia prowadziła nasza absolwentka.

                          
Opiekun: Beata Nowak, Katarzyna |Filip