Tegoroczne podsumowanie konkursu ekologicznego „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii” odbyło się 10.03.2016 r. w Oświęcimskim Centrum Kultury.
35 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu oświęcimskiego wzięło udział w konkursie ekologicznym polegającym na zbiórce zużytych baterii. W tym roku podczas 11 edycji konkursu padł rekord, udało się zebrać ponad 5 ton baterii!

Szkoła Podstawowa w Polance Wielkiej zajęła III miejsce w grupie szkół powyżej 200 uczniów. Musimy zwrócić uwagę na to, że w tym roku szkolnym odbyła się edycja jesienna a nie wiosenna, zatem czas zbierania baterii był krótszy niż w ubiegłych latach. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia!
Na uroczystej gali zgromadzili się uczniowie reprezentujący szkoły wraz z opiekunami. Laureatom
i pozostałym uczestnikom konkursu, dyplomy i nagrody wręczali Wiceprezydent miasta Oświęcim, Pani Maria Pędrak oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Zakładu Usług Komunalnych w Oświęcimiu.
Nagrodę z naszej szkoły odebrali uczniowie z klasy IV, którzy zebrali największą ilość baterii – Wiktoria Krawczyk i Łukasz Jurczyk.
Na zakończenie organizatorzy ekologicznego przedsięwzięcia podziękowali wszystkim szkołom za ich zaangażowanie w ochronę środowiska poprzez zbiórkę odpadów szkodliwych. Potwierdza to, że uczniowie dostrzegają zależność pomiędzy działalnością człowieka a środowiskiem, a przede wszystkim zagrożenia dla środowiska i zdrowia człowieka. Zwrócono również uwagę na fakt, że baterie to surowiec podlegający recyklingowi. Dzięki temu możemy odzyskiwać surowce, których w naturalnym środowisku mamy coraz mniej, co wiąże się z ich wyczerpaniem. Natomiast zapotrzebowanie ze strony przemysłu zwiększa się.
Apelujemy zatem o zbieranie baterii, przygotowując się do kolejnej edycji tego konkursu.
 

Opiekunowie konkursu: Beata Nowak, Katarzyna Filip
 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu: Tutaj