Jak co roku 10 lipca 2016r w wakacyjnej atmosferze odbył się Piknik Rodzinny organizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Samorządowe Przedszkole w Polance Wielkiej oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Na luzie”.

Motywem przewodnim w tym roku było hasło „Dla zdrowia” . Dlatego pracownicy Przedszkola zorganizowali bieg rekreacyjny na dystansie 3 km pod patronatem Starosty Oświęcimskiego oraz Wójta Gminy Polanka Wielka.

Trasa wynosiła 3 km i przebiegała wzdłuż ulicy Ogrodowej oraz Łąkowej w Polance Wielkiej. Nad bezpieczeństwem podczas zawodów czuwała Ochotnicza Straż Pożarna oraz lekarz Ośrodka Zdrowia w Polance Wielkiej. W biegu wzięło udział kilkanaście osób z naszej gminy jak również z innych miejscowości.  W zawodach jedna z uczestniczek przybyła aż z Krakowa. Uczestnicy wykazali ogromne zaangażowanie, niektórych można było spotkać na trasie wyznaczonej do biegu już na kilka dni przed wyścigiem. Najmłodszy  z uczestników miał 17 lat, natomiast najstarszy 62 .Jednak to nie wiek miał wpływ na wyniki, lecz ogólna kondycja i zapał, a tego uczestnikom zdecydowanie nie brakowało. Pierwsze miejsce zajął Paweł Jarzębowicz czasem osiągającym zaledwie 9,54 minut, drugi czas osiągnął Robert Nidecki, natomiast jako trzeci na metę dotarł Tomasz Hamerski. Jednak każdy z uczestników został nagrodzony za ogromny wysiłek włożony w rywalizację. Oficjalne rozdanie nagród odbyło się w Parku Rekreacyjnym w Polance Wielkiej, gdzie zostały wręczone puchary oraz dyplomy przez Wójta Gminy Grzegorza Gałgan oraz Dyrektora Samorządowego Przedszkola w Polance Wielkiej Barbarę Tolarczyk. Wierzymy, że bieg na stałe wejdzie w tradycję Rodzinnego Pikniku.

Dzieci mogły się wykazać w Spartakiadzie z nagrodami, która składała się z 6-ciu konkurencji: mokra konkurencja, skaczące piłki, mały poligon, taczkowy slalom, kręglarnia, butem w bramkę. Zabawy i śmiechu nie brakowało. W parku zaroiło się od postaci bajkowych, gdy panie z przedszkola pomalowały dzieciom buzie.

Organizatorzy zadbali również o smaczne jedzonko: ciasto domowe, ciasto drożdżowe z Piekarni  w Polance Wielkiej oraz Cukierni Maja ze Spytkowic. Wszystkim  smakowały prażonki oraz wata cukrowa.  Dużą atrakcją były dmuchańce dla dzieci oraz możliwość obejrzenia wozu strażackiego. Dzieci na moment mogły przenieść się w krainę magii za sprawą występu iluzjonisty Wojciecha Janeczek z Teatru Iluzji w Krakowie.

Fotogaleria z Pikniku Rodzinnego