Funduszowe inspiracje zawitają do Oświęcimia!

Festiwal „Małopolska Myśli o Tobie”
Lato to czas wypoczynku i lenistwa. Warto jednak wykorzystać ten czas aktywnie i poszukać nowych inspiracji do działania. Okazją do tego będzie kolejne spotkanie z beneficjentami  Funduszy Europejskich, którzy 7 sierpnia w Oświęcimiu (start o godz. 14.00) zaprezentują swoje projekty w ramach Festiwalu Funduszy Europejskich  „Małopolska Myśli o Tobie”. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Dawid Podsiadło.

Zapraszamy na rynek w Oświęcimiu, gdzie wspaniałe atrakcje dla całej rodziny połączą się z prezentacją dobrych praktyk. Nasi wystawcy opowiedzą, jak udało im się skorzystać z unijnego dofinansowania i pokażą efekty końcowe zrealizowanych projektów. O swoich sukcesach w Oświęcimiu opowiedzą: Miasto Oświęcim, Gmina Miejska  Kraków – Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Z. Klemensiewicza w Krakowie, Gospodarstwo Pasieczne Tomasz Łysoń, Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego, MAKUK, WOSANA, Centrum Transferu Wiedzy Miękinia AGH, HEN-HAFT Pracownia Strojów Ludowych i Stylizowanych Henryka Poniewierska, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A., Edyta Kania EMU, Wstążką malowane – Klaudia Naściszewska, firma „Płomyk”, Tłocznia Chocznia, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Piekarnia-Cukiernia oraz Zakład Mięsny Robert Tyran. Wielu z nich, oprócz ciekawych informacji o projektach, przygotowało na festiwalową niedzielę w Oświęcimiu liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in. zabawy edukacyjne z wykorzystaniem elementów introligatorskich, konkursy dla najmłodszych związane z odnawialnymi źródłami energii czy warsztaty z haftowania ręcznego.
Artystyczna strona Festiwalu
Oprócz dużej dawki funduszowej wiedzy, przed uczestnikami wystąpią lokalne gwiazdy. Muzyczną odsłonę  Festiwalu rozpocznie  śpiewająco 13-letnia Zuzia Bratek z Poręby Wielkiej, która mimo swojego wieku odniosła już sukcesy w wielu konkursach muzycznych.  Na scenie zatańczą cheerleaderki z duetu  CONTRA – Iwona Bryzek i Klaudia Żmuda. Zobaczymy także taneczne show w wykonaniu formacji Elita New Team, oraz Elita Lejdis, które zaprezentują tańce latynoamerykańskie.  W świat muzyki akustycznej wprowadzi nas Sonia Nowak & Oskar Dębski & Acoustic Cover Squad, który wykona covery znanych popowych artystów. Zaśpiewa także zespół Sayes, który swoją rokową duszę prezentował m.in. w 5. edycji programu telewizyjnego „Must Be The Music”. To oni będą supportować  gwiazdę oświęcimskiego Festiwalu, Dawida Podsiadło, którego koncert rozpocznie się o 20.30.
Przyjdź na oświęcimski Rynek i zapytaj o Fundusze Europejskie
Festiwal Funduszy Europejskich to doskonała okazja do tego, aby rozpocząć przygodę z funduszami.  Od 3 do 7 sierpnia na Rynku w Oświęcimiu, w Mobilnym Punkcie Informacyjnym, dyżurować będą specjaliści Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz doradcy zawodowi, którzy wszystkim zainteresowanym opowiedzą na temat możliwości pozyskania unijnej dotacji oraz rozwoju ścieżki zawodowej.  Również w tych dniach, w naszym namiocie, będzie można porozmawiać z konsultantami Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na temat programu pożyczkowego „Jawor”,  z którego środki przeznaczone są na poprawę efektywności energetycznej i termomodernizację budynków jednorodzinnych. Środa, piątek i niedziela to dni dla przedsiębiorców i osób, które myślą o założeniu własnej firmy. Dyżurować będą u nas przedstawiciele Centrum Biznesu Małopolski  Zachodniej, którzy podpowiedzą, jak rozpocząć działalność i z jakich środków skorzystać. W naszym namiocie sferycznym dowiedzieć się można będzie także o ochronie przyrody oraz zdrowia i życia ludzi przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń – w środę, 3 sierpnia, opowiedzą o tym przedstawiciele Towarzystwa na Rzecz Ziemi.
Zapraszamy tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej w godz. 11.00-18.00, a w dniu Festiwalu w godz. 14.00-19.00. Zachęcamy do zadawani pytań!
Szczegółowy program dyżurów na stronie: www.festiwal.fundusze.malopolska.pl/info-o-funduszach).
Kalendarz imprez w ramach Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”
•    7 sierpnia – Oświęcim (Rynek) – gwiazda: Dawid Podsiadło
•    21 sierpnia – Olkusz (Rynek) – gwiazda: Zakopower
•    28 sierpnia – Nowy Sącz (Rynek) – gwiazda: Afromental
Organizatorem Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Przeczytaj więcej o Festiwalu
Więcej informacji o Festiwalu: www.festiwal.fundusze.malopolska.pl
Facebook: Małopolska. Fundusze Europejskie
Weź udział w wydarzeniu