W miejscowości Polanka Wielka rozpoczęły się prace związane z budową szerokopasmowej sieci światłowodowej. Projekt jest realizowany przez firmę Beskid Media. W związku z tym przedstawiciele firmy Beskid Media będą odwiedzać mieszkańców Polanki Wielkiej.

Beskid Media, która jako lokalny operator telekomunikacyjny wywodzący się z Kęt, działa na rynku już od ponad 10 lat. W swoim dorobku ma ponad 9000 Klientów, w tym lokalne, prężnie rozwijające się firmy a także wiele instytucji m. In. Urzędy miast, starostwa, szkoły czy przedszkola. Swoim zasięgiem obejmuje 17 miejscowości na których zbudowane są sieci światłowodowe.
Mieszkańcy Polanki będą mogli korzystać z superszybkiego Internetu do 300Mb/s, telewizji kablowej ponad 150 kanałów i cyfrowej telefonii najwyższej jakości. Podłączenie światłowodów do budynku na etapie budowy sieci będą darmowe.
Szczegóły dotyczące budowy sieci dostępne są w Telefonicznym Biurze Obsługi Klienta pod nr 33 484 19 19 (wew 1), na stronie internetowej pod adresem: www.beskidmedia.pl oraz w Punktach Obsługi Klienta: Kęty, ul. Sienkiewicza 14 (obok dworca PKS).