Przepiękna słoneczna niedziela 28 sierpnia 2016 roku była idealna na świętowanie oraz podziękowanie za to co przyniósł miniony rok pracy na roli.

Obchody tegorocznych dożynek, których głównym organizatorem było Stowarzyszenie KGW „Kobiet Twórczych”, tradycyjnie zostały rozpoczęte przez orkiestrę OSP głośną pobudką.
O godzinie 13.45 Korowód Dożynkowy wyruszył na uroczystą mszę świętą, odprawioną przez proboszczów obu Polańskich parafii: ks. Adama Wyporka i ks. Andrzeja Woźniaka. Po zakończonej Eucharystii orkiestra i mażoretki poprowadzili rytmicznie cały korowód do parku gdzie wieniec dożynkowy został przekazany tegorocznym gospodarzom; Państwu Joannie i Jarosławowi Socha. Elementem dodatkowym przemówień dożynkowych było wystąpienie Starosty Słowackiej Gminy Stranavy, Jozefa Papana, który wraz z delegacją mieszkańców uczestniczył w obchodach Święta Plonów w Polance Wielkiej. Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną, którą swoimi występami wypełniły zespoły działające przy GCK w Polance Wielkiej, Zespół Pieśni i Tańca „Kotlina” oraz zespół KGW
z Podlesic. Po części artystycznej rozpoczęła się zabawa, grał zespół KAMERTON.

Władze Gminy Polanka Wielka dziękują wszystkim gościom uczestniczącym w Dożynkach Gminnych 2016.

Fotorelacja z Dożynek 2016.