2 października nasza Szkoła Podstawowa, wspólnie z Radą Rodziców, po raz kolejny zorganizowała jesienny piknik rodzinny, a dokładnie Eko – festyn ph. „Na Dzikim Zachodzie”

Była to oczywiście propozycja – dla wszystkich mieszkańców naszej miejscowości – na aktywne i  rodzinne spędzenie czasu w niedzielne popołudnie. Muzyka i stroje pozwoliły przenieść się w dziki świat prerii. Dekoracje i towarzyszące tej imprezie atrakcje zmieniły nasz piknikowy park rekreacyjny w „kowbojskie miasteczko”.

Na początku festynu pani dyrektor przywitała wszystkich obecnych, a w szczególności zaproszonych gości – przedstawicieli władz gminy Polanka Wielka na czele z panem Wójtem – Grzegorzem Gałganem, dyrektorów placówek oświatowych oraz wielu organizacji i instytucji działających na terenie naszej miejscowości, wszystkich darczyńców i sponsorów, dzięki którym mogliśmy zorganizować konkursy z nagrodami dla naszych uczniów.

Pokaz mody z Dzikiego Zachodu, spacerujący Indianie i Kowboje, łuki, rewolwery, jazda konna, zawody rodeo, przejażdżki motocyklowe, strzelanie z procy, łowienie rybek,  gra w zbijaka Indianie kontra Kowboje, pokaz i nauka tańca country, poszukiwanie sztabek złota na terenie parku, malowanie twarzy, własnoręczne tworzenie amuletów i biżuterii nawiązującej do tematyki pikniku, dmuchane zjeżdżalnie oraz wiele innych atrakcji w klimacie country z muzyką – to świat spełnionych marzeń i dobrej zabawy dla najmłodszych uczestników. Dla udokumentowania stylu Dzikiego Zachodu wykorzystano fotobudkę.

Nie zapomnieliśmy również o dorosłych uczestnikach. Stąd konkursy rodzinne, w czasie których tworzono „posągi” koni z surowców wtórnych, rodzice  mieli także okazję sprawdzić swoich sił podczas cięcia pnia piłą „moja – twoja” lub  przewozu taczkami.

Każdy z obecnych mógł szybko zgłodnieć ze względu na udział w różnych rodzajach aktywności. Dlatego prężnie działał bank i saloon przygotowany przez rodziców.
Na zakończenie wręczyliśmy nagrody rodzinom, które dostarczyły największą ilość surowców wtórnych – jako bilet wstępu. Wyłoniliśmy najlepiej ubranego rodzica i dzieci. Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się wspaniale, bo radość nie znikała z twarzy naszych dzieci. Dopełnieniem była słoneczna aura. Do zobaczenia w następnym roku.

Nagrody wręczone podczas festynu ufundowali: Wójt Gminy Polanka Wielka wraz z małżonką, Komisja Oświatowa, właściciele Restauracji „Molo”, sieć sklepów Delfin.
Dziękujemy p. Zbigniewowi i p. Jolancie Drabczyk za bezpłatne zapewnienie uroków jazdy konnej, Motocyklistom  za ekstremalne przejażdżki na terenie parku, Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ochotniczej Straży Pożarnej z Polanki Wielkiej.

                                        Beata Nowak

Fotogaleria