7 czerwca 2018  roku na sali widowiskowej GCK w Polance Wielkiej odbyło się uroczyste podsumowanie międzygminnych  konkursów dla klas IV – VII :KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO MISTRZ ORTOGRAFII ,  KONKURSU MATEMATYCZNEGO MAT – MIX  – NASZA NIEPODLEGŁA oraz  KONKURSU ENGLISH IS GREAT.

Konkurs ortograficzny odbył się pod patronatem Wójta Gminy Polanka Wielka, natomiast  matematyczny  i języka angielskiego odbył się pod patronatem Wójta Gminy Osiek.

Konkurs ortograficzny miał za zadanie wyłonić uczniów o wysokich umiejętnościach w zakresie stosowania zasad ortograficznych. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Emilia Wysogląd z klasy Vb, Kamil Makuch z klasy VI, Karol Ziaja z klasy Va. Dumę przyniosła nam uczennica Emilia Wysogląd, która pisząc bardzo trudne dyktando uzyskała pierwsze miejsce na podium , zdobywając tytuł Mistrza Ortografii w kategorii klas IV – VI. II miejsce zdobył Karol Borkowski z SP 1 w Osieku, III miejsce Kamil Luranc również z SP 1 w Osieku. W kategorii klas VII Mistrzem Ortografii została Faustyna Klęczar z SP 2 w Osieku, II miejsce uzyskała Daria Klęczar z SP 2 w Osieku, III miejsce Magdalena Gołuchowska z SP w Zatorze. Brawo!

Konkurs matematyczny polegał na zespołowym rozwiązywaniu  zadań oraz łamigłówek o wysokim stopniu trudności . Grupa naszych  najzdolniejszych Matematyków, do których należała Julianna Szymonek z klasy VI, Justyna Piotrowska z klasy VI oraz  Przemysław Babiński z klasy VI  miała twardy orzech do zgryzienia, konkurencje były bardzo trudne, jednak poradzili sobie z nimi doskonale zdobywając II miejsce na podium: I miejsce przyznano SP2 w Osieku, III miejsce SP 1 w Osieku, natomiast IV miejsce SP w Głębowicach.

Podczas konkursu z języka angielskiego zadaniem uczestników było rozwiązanie testu gramatyczno – leksykalnego. Test wyłonił zwycięzców w każdej grupie wiekowej. Naszą szkolę reprezentowali Krzysztof Chlebowski z klasy IV a, Tatiana Cygan z klasy IV b, Weronika Bies z klasy Vb oraz Kamil Makuch z klasy VI. Po podsumowaniu punktów zdobytych przez wszystkich uczestników nasza drużyna już po raz czwarty otrzymała Zwycięski Puchar , pokonując szkoły z Osieka i Głębowic.

Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami, które wręczyli wójt Gminy Polanka Wielka pan Grzegorz Gałgan, sekretarz Gminy Osiek pan Andrzej Sobecki oraz dyrektorzy zwycięskich szkół. Całość uroczystości uświetnił występ grupy koła teatralnego przedstawiając parodię bajki pt. Złota rybka.
Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wyżej wymienionej uroczystości,
a w szczególności nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do udziału w konkursach.

Sylwia Kawczak, Adrianna Kolasa ,Agnieszka Mitera