30 września na terenie Parku Rekreacyjnego w Polance Wielkiej odbył się Ekofestyn ph: „Śladami Gwiezdnych Wojen”.Coroczną tradycją był pokaz mody ekologicznej prezentowany przez uczniów należących do Klubu Młodego Ekologa, a który nawiązywał do epizodów „Gwiezdnych Wojen”.

Piknik rozpoczęto od powitania wszystkich mieszkańców, uczniów, pracowników Zespołu Szkolno Przedszkolnego oraz obecnych zaproszonych gości: Wójta Gminy – p. Grzegorza Gałgana, Przewodniczącego Rady Gminy – p. Daniela Gałgana, Sekretarz Gminy – p. Urszuli Potoczny,  Przewodniczącego Komisji ds. Oświaty i Kultury – p. Romana Dobrowolskiego, Dyrektora SP nr2 im. Karola Wojtyły w Polance Wielkiej – p.Rafała Pytlowskiego, Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Polance Wielkiej – p. Tomasza Borowieckiego, zastępcę Dyrektora Zespołu Szkolno–Przedszkolnego – p. Barbary Tolarczyk,  kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Polance Wielkiej – p. Ewy Ortman, Przewodniczącej Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii – p. Agaty Krawczyk, proboszcza Parafii św. Mikołaja w Polance Wielkiej – ks. Mieczysława Piela, proboszcza Parafii Niepokalanego Serca NMP – ks. Andrzeja Woźniaka, Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Polance Wielkiej – p. Dariusza Nowaka  oraz p. Czesława Opyda.

Coroczną tradycją był pokaz mody ekologicznej prezentowany przez uczniów należących do Klubu Młodego Ekologa, a który nawiązywał do epizodów „Gwiezdnych Wojen”. Zawitała do nas jedna z największych imprez w świecie mody – coś, czego normalnie nie łączy się z odległą galaktyką. Ale nie od dziś wiemy, że seria „Gwiezdne Wojny” jest wypełniona modą. Kostiumy w filmach łączą style różnych kultur, czasów i miejsc, by stworzyć coś oryginalnego, a jednak znajomego.

Kolejnym punktem był występ artystyczny przedszkolaków odnoszący się do treści dotyczących zanieczyszczenia i ochrony powietrza oraz kształtowania postaw proekologicznych. Dzieci wcieliły się w rolę edukatorów w scence pt. „Jak rozweselić Ziemię?”

Festyn uatrakcyjniły konkursy na formy przestrzenne nawiązujące do bohaterów i pojazdów z „Gwiezdnych Wojen”,  qiuz,  rywalizacje rodzinne przygotowane przez OSP w Polance Wielkiej, występ artystyczny uczniów naszej szkoły „Złota Rybka”, pokaz sprzętu strażackiego. Licznie zgromadzone dzieci i ich rodziny uprzyjemniały sobie czas poprzez udział w zabawach, na zjeżdżalni, eliminatorze oraz w konkurencjach sportowych, układach tanecznych. Działały kąciki – urody, plastyczny, z loterią fantową, w której każdy los gwarantował nagrodę. Za najlepsze stroje wręczono upominki a także uhonorowano rodziny, które dostarczyły największą ilość surowców wtórnych jako bilet wstępu na Ekofestyn. Na terenie parku działał także kiermasz roślin ogrodowych a w bufecie każdy mógł zakupić coś smacznego. Jak co roku dopisała piękna słoneczna pogoda, która zagwarantowała nam świetną zabawę.

Serdeczne podziękowania za nieocenione wsparcie kierujemy w stronę naszych sponsorów – Wójtowi i Radzie Gminy Polanka Wielka, Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, GCK w Polance Wielkiej, Plantpol – Zaborze, Szkółce Krzewów Ozdobnych – Pudełek Eugeniusz, Firmom: Aksam, Skawa, Ekoland, Molo –Resort, p. R. Tyranowi – Piekarnia – Cukiernia, Energylandia – Park Rozrywki w Zatorze, p. Gabrieli Pietrzak – Boba – Salon Urody, Czarny Groń, Zatorland – Park Rozrywki, Inwałd Park, p. D. Jaroszowi – restauracja Villagio, p. A. Bernaś – Stacja Kontroli Pojazdów, p. M. i S. Zemła – „Tom –Bud”, OSP w Polance Wielkiej, „Delfin” – Euro Market, Bankowi Spółdzielczemu w Zatorze. Dziękujemy rodzicom, pracownikom i uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie „galaktycznego pikniku”.

                                    Beata Nowak  

FOTORELACJA

Wyświetleń: 375
Ocena:
Twoja ocena: 12345