W dniach 31 sierpnia i 1 września 2019 roku, delegacja władz samorządowych Gminy Polanka Wielka wraz z miejscową orkiestrą dętą pod batutą Mariusza Płonki gościła w gminie Wągrowiec (woj. Wielkopolskie). Wizyta ta miała wiele celów, które zostały dniem 1 września zwieńczone uroczystościami dożynkowymi, w których od samego rana brała udział Polańska Orkiestra. Zgodnie z tradycją jaka od lat odbywa się w Polance Wielkiej orkiestra rozpoczęła objazd po terenie sołectwa Łekno – przybliżając lokalne zwyczaje, a następnie przewodniczyła w korowodzie dożynkowym.

Podczas uroczystości dożynkowych zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy gminami Polanka Wielka i Wągrowiec. Gminę z Wielkopolski reprezentowali Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Łukaszczyk i Wójt Przemysław Majchrzak, a gminę z Małopolski Przewodniczący Rady Gminy Daniel Gałgan i Wójt Grzegorz Gałgan, którzy byli sygnatariuszami porozumienia. Akt ten ma na celu przybliżyć te dwie gminy głównie w obszarze kultury, tradycji i gospodarki.

W drodze porozumienia podpisanego, również tego samego dnia przez prezesa OSP Polanka Wielka Dariusza Nowaka i prezesa zarządu gminnego OSP Wągrowiec Łukasza Wiatrowskiego, druhowie z gminy Polanka Wielka przekazali samochód operacyjny marki Polonez Caro dla gminy Wągrowiec, który służył w Polańskiej jednostce przez kilkanaście lat.

Gmina Wągrowiec – gmina wiejska położona w województwie wielkopolskim na obszarze dawnego woj. pilskiego. pow. 347 km2, liczba mieszkańców niespełna 12.000.