Szanowni Mieszkańcy

Przypominamy, że trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19. Zaszczepić się można w dowolnym punkcie szczepień.

W gminie Polanka Wielka punkt szczepień zlokalizowany jest w miejscowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Kontakt telefoniczny z PZOZ pod numerami 33 84 88 823 oraz 511 282 218.

Rejestracja na szczepienia wciąż trwa.

Szczepienia są rekomendowane przez lekarzy. W kontekście przewidywanej czwartej fali pandemii niezmiernie ważne jest podjęcie jak najszybciej decyzji o szczepieniu.

Każdy z nas może zatrzymać pandemię. Przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona nas samych, to także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Apelujemy do mieszkańców, którzy opiekują się osobami starszymi lub mają z takimi osobami kontakt o zapewnienie pomocy w zaszczepieniu się lub poinformowanie właściwych instytucji (PZOZ, GOPS, Urząd Gminy) o konieczności pomocy z zorganizowaniu szczepienia dla osoby starszej.

Przypominamy, że osoby w wieku 70+ i  80+ oraz niepełnosprawne, mające problemem z dotarciem na szczepienie, mogą zgłaszać potrzebę transportu do punktu szczepień w Polance Wielkiej.

Potrzebę dowozu do punktu szczepień można zgłosić telefonicznie pod numerem 784 357 708 od poniedziałku do piątku, od godziny 8.00 do 17.00.

Naprawdę warto zadbać o siebie i bliskie nam osoby!