Chrzanów to jedno z piękniejszych miast w zachodniej części Małopolski. Może poszczycić się średniowiecznym rodowodem.
W Chrzanowie zobaczycie piękne zabytkowe obiekty sakralne, nekropolie, Rynek z zabytkowym zespołem kamienic pochodzącym z XIX wieku, park w Kościelcu. W chrzanowskim muzeum poznacie lokalną historię i zgłębicie wiedzę na temat historii przemysłu ziemi chrzanowskiej w tym o Pierwszej Fabryce Lokomotyw w Polsce – FABLOK.

Gmina Chrzanów to nie wyłącznie piękne miasto z bogata historią. Warte uwagi są też jego malownicze okolice, które skrywają nie tylko zachwycające zakątki przyrodnicze, ale także opowiadają naszą historię poprzez znajdujące się tam obiekty zabytkowe. Zapraszamy do sołectwa Płaza, to tu znajdują się: zabytkowy kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, Pałac Starzeńskich oraz kamieniołom wraz z jedynym zachowanym w Polsce i jednym z niewielu zachowanych w Europie piecem do wypalania wapna typu Hoffman.

Chrzanów to również wyjątkowa kuchnia regionalna z tradycyjnymi potrawami jak m.in. wyjątkowe ziemniaki po Cabańsku.

https://www.chrzanow.pl/o-miescie/zabytki.html
https://www.chrzanow.pl/o-miescie/kultura.html
https://www.chrzanow.pl/o-miescie/turystyka.html

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj https://oswiecim.pl/wp-content/uploads/2022/04/potencjal-turystyczny-malopolski-zachodniej-2021.pdf – plik.PDF

Niniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.

default