W ramach akcji promocyjnej #OdkrywamySkarbyDolinyKarpia zapraszamy dzisiaj
w podróż po miejscach wyróżnionych znakiem marki lokalnej Dolina Karpia w gminie Spytkowice.

Gmina Spytkowice położona w powiecie wadowickim jest doskonałą bazą wypadową do okolicznych zabytków i miejsc atrakcyjnych turystycznie. Ukształtowanie terenu sprawia, że jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej. Starorzecza i stawy rybne zamieszkuje całe bogactwo gatunków zwierząt i roślin. To prawdziwa gratka dla ornitologów i miłośników przyrody!

Witrażowych kompozycji będących symbolem marki lokalnej Dolina Karpia w gminie Spytkowice można szukać w 2 miejscach:

w Pasiece na Zastawiu w Miejscu

–  oraz w Restauracji Resto w Półwsi.

Wycieczkę rozpoczniemy odkrywając tradycje pszczelarskie Doliny Karpia w Pasiece na Zastawiu w Miejscu, której właściciele prowadzą warsztaty pszczelarskie!

W ramach warsztatów wspólnie z prowadzącym można wykonać własną ramkę pszczelą, poznać budowę tradycyjnego ula oraz przekonać się, że pszczoły produkują nie tylko miód, ale i inne skarby. Największą atrakcją warsztatów jest założenie specjalnego stroju pszczelarza oraz podziwianie pracy pszczół na pasieczysku.

W trakcie warsztatów warto spróbować wytwarzanego w pasiece miodu rzepakowego nektarowego, który tak samo jak warsztaty posiada prestiżowy znak marki lokalnej Dolina Karpia. Miód ten zbierany jest przez pszczoły z upraw rzepaku położonych na obszarze chronionym NATURA2000, wyróżnia się wspaniałym smakiem i tradycyjnym sposobem produkcji.

Po dużej dawce wiedzy i słodkości zapraszamy do Restauracji Resto w Półwsi, gdzie znajduje się specjalne Menu Regionalne odznaczone znakiem marki lokalnej Dolina Karpia,
a w nim przepyszny i inny niż wszystkie burger z karpiem! Burgery oraz wiele innych smakołyków przyrządzanych jest z lokalnego karpia czy pstrąga. Warto spróbować choć jednej pozycji z Menu Regionalnego, aby poczuć wspaniały smak tradycyjnych dań
w nowoczesnych i autorskich odsłonach.

Więcej informacji znajduje się na stronach: www.nazastawiu.pl,
www.resto-restauracja.pl, www.dolinakarpia.eu.

Za tydzień zapraszamy do kolejnej gminy, tym razem skarbów marki lokalnej będziemy szukać w Przeciszowie!

Zdjęcia: Marcin Gałek