Na to sobotnie popołudnie nasza jednostka przygotowywała się od kilku miesięcy. Jubileusz 125-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Polance Wielkiej było najważniejszym wydarzeniem w ostatnim czasie dla naszej gminy. Uroczystość odbywała się pod honorowym patronatem Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Iwony Gibas, oraz  patronatem starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego. Na tym bardzo ważnym wydarzeniu dla naszych druhów, uczestniczyli również Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, posłowie Marek Sowa i Dorota Niedziela, oraz senator Andrzej Pająk. Gościliśmy również przedstawicieli władz powiatu Pawła Kobielusza – wice starostę, Jerzego Mieszczaka – członka zarządu powiatu, Marka Jasińskiego – wójta Osieka, przedstawicieli służb mundurowych, Roberta Chowańca – komendanta powiatowego Policji, Pawła  Żaba – zastępcę Komendanta wojewódzkiego PSP, przedstawicieli władz wojewódzkich OSP – Zbigniewa Kwarciaka, powiatowych i zarządu Miejsko – Gminnego. Całą uroczystość oprawiły sztandary z okolicznych jednostek. Nasza najlepsza i zawsze niezawodna orkiestra dęta dokonała przepięknej oprawy muzycznej – co nadało uroczystości jeszcze większej dostojności.

Punktem kulminacyjnym było przekazanie nowego sztandaru jednostki, który został wcześniej poświęcony na mszy świętej przez Kapelana Małopolskich Strażaków księdza Władysława Kuliga, Kapelana Powiatowego Sławomira Szczotkę i proboszcza Mieczysława Piela. Stary sztandar po 36 latach służby trafił na spoczynek, następnie dokonano uroczystego odznaczenia medalami zasłużonych strażaków naszej jednostki.

Podczas uroczystości dokonano również przekazania odzieży strażackiej o wartości ponad 50.000 zł, który został w większości sfinansowany przez  Zarząd Województwa Małopolskiego reprezentowany przez Panią Marszałek Iwonę Gibas.

Galeria ze obchodów 125-lecia OSP Polanka Wielka