W niedzielny wieczór w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu odbyła się Gala Finałowa Małopolskiego Festiwalu „Echo Trombity”, którą uświetniała Nasza Orkiestra, oraz Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Świątniki Górne. Choć wieczór był deszczowy występy orkiestr i piękny wokal naszej mieszkanki Karoliny Szabli wniosły na salę ciepło i jakże pozytywną atmosferę.

Po raz drugi Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Polanki Wielkiej zdobyła Grand Prix Małopolskiego Festiwalu „Echo Trombity”. Nagrodą główną był puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł. Orkiestra została również wyróżniona nagrodą specjalną za najlepsze wykonanie marsza na scenie. Nagrodę główną z rąk W-ce dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odebrał kapelmistrz Mariusz Płonka.

Nasze mażoretki zostały również uhonorowane specjalnym wyróżnieniem i nagrodą pieniężną w wysokości 1500 zł.

Składamy podziękowania wszystkim, którzy wspierają (szczególnie finansowo) naszą „perłę”. W szczególności podziękowania należą się muzykom – członkom Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Polanki Wielkiej: za to, że oddajecie się Waszej pasji i reprezentujecie tak wysoki poziom.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!