Niezmiernie miło nam poinformować, że mieszkaniec Polanki Wielkiej: 10-letni Miłosz Ziaja został najlepszym puzonistą w kategorii I (tj.: wśród uczniów klas I – IV cyklu sześcioletniego i OSM oraz klas I II cyklu czteroletniego wszystkich rodzajów szkół muzycznych I stopnia) na XXI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie; przesłuchania są prowadzone w 4 grupach instrumentalnych: 1) trąbki, 2) waltorni, 3) puzonu i 4) eufonium i tuby.

    Miłosz zajął II miejsce w kategorii puzonu, ale…pierwszego miejsca w tej kategorii nie przyznano!

    Miłosz Ziaja na co dzień ćwiczy grę na puzonie pod okiem nauczyciela Mariusza Mikulskiego z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Szymanowskiego w Oświęcimiu a także gra w naszej Orkiestra Dęta OSP Polanka Wielka.

    Warto zwrócić uwagę na fakt, że organizatorem Konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, a współorganizatorem Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. G. Bacewicz w Jaworznie. Przed uczestnikami konkursu są postawione wysokie wymagania: młodzi muzycy są zobowiązani do wykonania z pamięci dowolnego programu z akompaniamentem fortepianu lub solo. Jest to nie lada wyzwanie, gdyż w skład Komisji konkursowej wchodzą wybitni pedagodzy, którzy po przesłuchaniach konkursowych przeprowadzają konsultacje metodyczne dla zainteresowanych nauczycieli. Konkurs jest niepowtarzalną okazją do zdobycia przez młodych adeptów sztuki muzycznej doświadczeń estradowych oraz sprawdzenia swoich umiejętności wykonawczych.

    Gratulujemy Miłoszowi i życzymy dalszych sukcesów, a wiemy, że nie ma zamiaru się zatrzymywać 🙂