28 stycznia 2024 roku zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło zbiórki to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

Zespół Szkolno – Przedszkolny po raz kolejny przyłączył się do 32 Finału WOŚP poprzez zorganizowanie zbiórki pieniędzy do skarbonek. Tego dnia Wolontariusze tradycyjnie czekali na wszystkich darczyńców na Górnej i Dolnej Polance (pod kościołami, przed i po mszach świętych).

Od 18.01. miejscem zbiórki pieniędzy była również szkoła, przedszkole oraz Piekarnia Tyran, gdzie pojawiły się sztabowe puszki stacjonarne, do których można było wrzucać dowolne kwoty.

W tym roku udało się zebrać 18.314,83 groszy.

Szczególne podziękowania należą się Rodzicom naszych uczniów, którzy hojnie wspierali szkolne akcje, podczas których można było częstować się pysznymi galaretkami, popcornem, słodkimi babeczkami oraz ciasteczkami, smaczną pizzą. Całkowity dochód ze sprzedaży wymienionych smakołyków został przeznaczony na WOŚP. Akcjom tym patronował Mały i Duży Samorząd Uczniowski na czele z opiekunami.

Dziękujemy również Rodzicom naszych przedszkolaków, którzy nie szczędzili pieniędzy na Fundację WOŚP.

Podziękowania składamy Piekarni Tyran oraz jej pracownikom i klientom, za wszystkie cegiełki wrzucane do puszki.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie naszej akcji.

Sztab WOŚP w Polance Wielkiej: T. Borowiecki , K. Filip, S. Kawczak, B. Borowczyk.