Szanowni Państwo,

w celu promowania obronności oraz kształtowania świadomości obronnej społeczeństwa ruszył nowy projekt bezpłatnych szkoleń pn. „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku”.  Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty lub niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski. Zajęcia przeznaczone są dla pełnoletnich kobiet, które nauczą się podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt.zasad udzielania pierwszej pomocy.

WCR w Oświęcimiu szczególnie zaprasza do miejscowości:

Wadowice 17.06. lub 18.06. (Park Miejski)

Myślenice 24.06. lub 25.06. (Park „Zarabie”)

Obowiązują wcześniejsze zapisy:

– poprzez adres email: wcroswiecim.rekrutacja@ron.mil.pl

– lub tel. 693 820 964 lub 501 517 104

Dane potrzebne do rejestracji: imię, nazwisko, wiek, adres email, nr tel.

Szczegółowe informacje dot. projektu przesyłamy w załączeniu oraz w poniższym linku:

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/samoobrona-kobiet–zaufaj-wojsku–ruszaja-zapisy-na-bezplatne-treningi?fbclid=IwAR1hdVMioaWFpoNwnEDEkPULHqFvYvOfpGDfgV9hEktVZ4MTYheleCbI0IU

Materiały udostępniane są na bieżąco na stronie oraz w mediach społecznościowych WCR w Oświęcimiu.

Informacja w przedmiotowej sprawie w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu udzielana jest pod numerem tel. 261 137 356.